
Israelische soldaten redden leven Palestijn
Het is makkelijker een dramatisch verhaal te verzinnen, dan het te weerleggen.
Het Goldstonerapport stond vol met ongecontroleerde Palestijnse verzinsels. Van leugens blijft er altijd wel wat hangen en dat voedt sluimerende anti-Israël en zelfs antisemitische gevoelens.
Palestijnse mythes, zoals de uitdrukkingen ‘Palestijns volk’, ‘bezette gebieden’, ‘Palestijns land’ enz. zijn door herhaling en regelmatig gebruik in de media, tot feiten geworden. Gevaarlijke feiten want het blijven historische en feitelijke onjuistheden, die altijd op één of andere wijze door de waarheid worden achterhaald.
Het uitvoerig beschrijven en overdrijven van Palestijns leed en de ‘onderdrukking door Israël’ wordt graag beoefend door sommige kerken en kerkelijke organisaties, die vaak weinig met de Bijbel hebben. Natuurlijk is er leed, en daar mag en moet geholpen worden. Maar wie praat er (ik heb het nu over het zogenaamd Kairosdocument) over de moord op en onderdrukking van Christenen in Gaza of over het verjagen van Christenen uit Bethlehem?
Over de vele Palestijnse zieken die zonder discriminatie in bijvoorbeeld het Hadassah ziekenhuis worden behandeld en verpleegd hoor je weinig of niets. Alleen geklaag over slechte behandeling bij de controleposten. Israëli’s worden ook regelmatig gecontroleerd in eigen land, omdat de dreiging van terrorisme zeer reëel is. Ik klaag ook wel eens als een grimmige politieman mij aanhoudt voor een alcoholcontrole. Die man doet zijn plicht en is misschien moe. Het veldhospitaal dat het Israëlische leger voor Palestijnse gewonden tijdens de gazaoorlog heeft opgezet, kreeg nauwelijks publiciteit.
Een ander verhaal. Een Palestijnse vrouw was onder behandeling in een Israëlisch ziekenhuis. Ze kreeg een pasje om snel door de controle te kunnen gaan. Voor een laatste comtrole kwam ze "geladen" met explosieven terug om met een gruwelijke knal "dankuwel voor de goede zorgen" te zeggen.
Ten slotte, deze week heeft het Israëlische leger de bewoners van Gaza door middel van pamfletten gewaarschuwd niet te dicht bij de smokkeltunnels te komen en 300 meter bij de grens vandaan te blijven omdat anders hun leven gevaar zou kunnen lopen.
Van Barneveld probeert eenvoudig weg de Bijbel en de huidige tijden te duiden. Maak er niet meer van dan het is.....
Mooi filmpje. Dat het mediabeeld dat door de propaganda machine van de arabieren wordt gemaakt maar wat genuanceerder mag worden.
Ik zegen Israel in Jezus naam.
Wim, hier | 12-1-2010 14:38:09
Moi, Ergens in Nederland | 12-1-2010 10:54:13
Ik heb het stuk van Jan van Barneveld nog eens helemaal gelezen, en je zou wel eens gelijk kunnen hebben.
Het is eigenlijk nogal oncontroleerbaar wat hij zegt elders op deze site: www.cip.nl/nieuwsbericht_detail.asp?id=13400
Maar goed, stel dat 2010 een uitermate rustig jaar wordt, wat ik ieder op deze aarde van harte toewens, dan zal het toch redelijk duidelijk zijn.
Voor de rest is het een verhaal met veel insinuaties en zoals in dat aangehaalde stuk, ook heel wat angstaanjagerij voor de rampen van de eindtijd. En da's niet zo mijn stiel.
Johan van den Berg, Schoonrewoerd | 9-1-2010 20:51:44
"De weeën van de eindtijd zijn aan de gang. Sterkere weeën zullen in 2010 komen. " "
Toch niet Johan. Dit is een oncontroleerbare profetie. Het kan best zo zijn
dat iemand aan het eind van het jaar zegt: ja er waren sterkere weeën en
een ander die zegt dat dat niet zo is. Hoe wil je dat meten?
jozua, den haag | 9-1-2010 11:50:55
Het Goldstonerapport wordt grotendeels bevestigd door rapporten van Amnesty International, Human Rights Watch, B'Teslem, Breaking the Silence en het Internationale Rode Kruis.
Wil Jan van Barneveld beweren dat die allemaal gelogen hebben? Dat ze allemaal eenzijdig pro-Palestijns en anti-Israëlisch of zelfs antisemitisch zijn?
Jan van Barneveld zou eens moeten gaan praten met Anne van der Bijl, de oprichter van Kruistochten/Open Doors. Die weet heel andere en veel evenwichtiger dingen te vertellen. Lees voorals diens boek "Een leger van licht" maar eens.
Verder: er wordt heus niet beweerd dat de staat Israël alleen maar gruwelijke, pesterige en negatieve dingen doet. Het zijn zaken die gewoon naast elkaar gebeuren, het goede en het absoluut foute. Je kunt en mag ze niet tegen elkaar wegstrepen.
Maar alleen al het feit dat Palestijnen voor bijna alle reizen die ze ondernemen een pasje (permit) moeten aanvragen is al ernstig genoeg. Hetzelfde systeem als vroeger in Zuid-Afrika werd gebruikt voor de zwarte werkers: zonder je pasje mag je je regio niet uit. En dan maar beweren dat er helemaal geen sprake is van bezetting...
We hebben nog 11 maanden om te zien of Jan van Barneveldts profetie in een eerder artikel uit zal komen:
"De weeën van de eindtijd zijn aan de gang. Sterkere weeën zullen in 2010 komen. "
Dan weten we ook wat voor soort profeet hij is...
Tot die tijd schort ik mijn oordeel daarover op.
Johan van den Berg, Schoonrewoerd | 9-1-2010 11:36:39
Dit zijn dus geen gevaarlijke feiten, noch is het historisch onjuist. Misschien is de manier waarop Jan van Barneveld, die een grote invloed heeft in protestantse kringen, juist gevaarlijk door telkens weer de tegenstellingen te benadrukken.
Ruben Hadders, Harderwijk (email) | 8-1-2010 14:19:35
Gerelateerde artikelenmeer »
Recente lezersbijdragenmeer »
- "De kerk dient een reddende én genezende kerk te zijn" (4)
- "We blijven in onszelf zondaren" (54)
- "Predikant moet onder de mensen staan" (2)
- 'In Israël kom je thuis' (15)
- Redactie CIP.nl met vakantie (6)
- Alleen Kliksafe voor kerkleden GGN (11)
- "God stelt ons niet teleur, meestal stellen wij Hem en onszelf teleur" (2)
- Niet-christenen komen op voor 'Jezus redt' (28)
- "God kan mensen compleet veranderen" (2)
- Een 'Huis van God' dat alle sporen draagt (1)
Meest gelezen gisteren
- Er is gisteren geen nieuws gepubliceerd.
Meest gelezen afgelopen week
Meest gelezen afgelopen maand
Overig nieuwsmeer »
- Lubbers ontvangt fractieleiders - Trouw
- Politie vraagt tips spoorvernieling - NOS.nl
- HEMA helpt scholieren bij spieken; onderwijswereld boos - Elsevier
- De opbouw van ISAF in Afghanistan sinds 2001 - PAROOL.nl
- 19:42 Man overleden na auto te water - De Telegraaf
- Executive Producer The Force Unleashed II stopt - Gamersnet
- Twee eeuwen oud kanon gevonden in Scheveningen - Trouw
- Einde missie Uruzgan: kleine ceremonie - de Volkskrant
- Twaalf jaar cel voor oude moord om erfenis - Trouw
- Guerrilla werkt aan nieuwe game - De Telegraaf
Bron: Google Nieuws

reageer op dit artikel
mail dit artikel
print


