Verdachte van moord abortus-arts voor de rechter

Het proces van de man die wordt beschuldigd van de moord op de Amerikaanse abortus-arts George Tiller is vrijdag van start gegaan. Het was vrijdag precies 37 jaar geleden dat het Hooggerechtshof besloot om abortus in het land te legaliseren. Een jury van acht mannen en zes vrouwen gaan beslissen over het lot van de 51-jarige Scott Roeder (foto). Hij wordt ervan verdacht Tiller op 31 mei 2009 te hebben doodgeschoten in zijn kerk in Wichita.

De aanklagers van Roeder willen dat hij wordt bestraft met een levenslange gevangenisstraf. Zijn advocaten willen aantonen dat Roeder geloofde dat de dood van Tiller noodzakelijk was om ongeboren kinderen te redden. Tiller werd beschouwd als een van de meest beruchte personen in de pro-abortus beweging. Op het moment van zijn overlijden liep tegen hem een onderzoek van het Kansas State Board of Healing Arts.

Vrijwillige doodslag
In een telefonisch interview van een half uur liet Roeder afgelopen november tegenover Associated Press (AP) weten dat "de verdediging van onschuldige levens" aanleiding was voor zijn daad. "Het is vrij eenvoudig," zei hij. In Kansas wordt 'vrijwillige doodslag' omschreven als "een onredelijk, maar eerlijke overtuiging dat de omstandigheden waren gerechtvaardigd voor dodelijk geweld". Volgens de richtlijnen staat op 'vrijwillige doodslag' door iemand die nauwelijks over een crimineel verleden beschikt (zoals Roeder) een gevangenisstraf van ongeveer vijf jaar.


25-1-2010 | auteur: Jeffrey Schipper | copyright: www.cip.nl








Delen |

Plaats een reactie:

"Laat alles tot opbouw van de gemeente zijn." (1 Kor. 14:26b)

Naam:
Woonplaats:
Email: E-mail weergeven
Bericht:
  • De reactie moet betrekking op de inhoud van het bericht en iets wezenlijks toevoegen aan een eventuele discussie hierover.
  • Benader elkaar - en de inhoud van het artikel - op een respectvolle manier.
  • Reageer niet alleen met lange, gekopieerde teksten.
  • Gebruik geen kwetsende teksten, scheldwoorden of andere grove taal.
  • Het gebruik van Bijbelteksten is toegestaan, gebruik deze echter niet 'te pas en te onpas'.
  • De redactie behoudt zich het recht voor in te grijpen in discussies of reacties te verwijderen.
  • Lange reacties worden verwijderd.
  • Schrijf woorden niet in hoofdletters.

Gerelateerde artikelenmeer »

Recente lezersbijdragenmeer »

Meest gelezen gisteren

Meest gelezen afgelopen week

Meest gelezen afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Poll