Evangelist bouwt in China aan zijn droom

Evangelist Luis Palau heeft jarenlang gewerkt aan het intensiveren en opbouwen van relaties in China. Op deze manier hoopte hij dat de regering op een dag toestemming zou geven voor het houden van een openbaar evangelisatie-evenement. "Tot nu toe is het antwoord een beleefd 'Nee, nog niet'," zegt zijn zoon Kevin Palau. De inspanningen van Palau moeten geleidelijk leiden tot meer mogelijkheden om te prediken.

Op dit moment bereidt het team van Palau zich voor op een evangelisatie-campagne die 20 maart plaatsvindt in de Chong Yi Kerk in Hangzhou, een kerk waar plaats is voor meer dan 5.000 mensen. "Ze hopen buiten een aantal schermen te gebruiken, waardoor zo'n 20.000 mensen kunnen luisteren naar het Goede Nieuws," vertelt Kevin. "Mijn vader hoopt op een open kans, zodat er kan worden gereageerd op het Evangelie."

Evenementen van Luis Palau trekken in steden in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika een groot publiek. Kevin vraagt mede-christenen om te bidden voor open deuren in China, zodat zijn vader relaties kan leggen met overheidsambtenaren. Vervolgens kan hij hen in contact brengen met een grotere vrijheid, zodat Gods volk kan aanbidden en vooral evangeliseren.

Droom
Palau senior is co-auteur van het in 2005 uitgegeven boek A Friendly Dialogue Between A Christian and An Atheist. Het was een idee van een atheïst en voormalig woordvoerder van het communistische Chinese kabinet Zhao Qizheng. Daarin verklaart hij: "Het is mijn droom dat iedere Chinees vrede met God zal vinden door Jezus Christus. Dat is mijn droom. We weten allemaal dat we gaan sterven, het interessante is dat Christus elke zondaar die berouw heeft en in Hem gelooft absolute zekerheid biedt voor het eeuwige leven."

Het antwoord van Zhao was: "Ook ik heb een droom. Mijn droom is dat de uitwisselingen tussen gelovigen en niet-gelovigen een belangrijk onderdeel worden van de hedendaagse cultuur. De VS en China zijn beide grote naties. De VS is het grootst ontwikkelde land ter wereld, en China is 's werelds grootste ontwikkelingsland. We moeten ons meer actief inspannen om de uitwisselingen tussen de Chinese en Amerikaanse volkeren na te streven. Het moet een religieuze dialoog en dialoog tussen religieuze en niet-religieuze mensen opleveren."


17-2-2010 | auteur: Jeffrey Schipper | copyright: www.cip.nl








Delen |

Plaats een reactie:

"Laat alles tot opbouw van de gemeente zijn." (1 Kor. 14:26b)

Naam:
Woonplaats:
Email: E-mail weergeven
Bericht:
  • De reactie moet betrekking op de inhoud van het bericht en iets wezenlijks toevoegen aan een eventuele discussie hierover.
  • Benader elkaar - en de inhoud van het artikel - op een respectvolle manier.
  • Reageer niet alleen met lange, gekopieerde teksten.
  • Gebruik geen kwetsende teksten, scheldwoorden of andere grove taal.
  • Het gebruik van Bijbelteksten is toegestaan, gebruik deze echter niet 'te pas en te onpas'.
  • De redactie behoudt zich het recht voor in te grijpen in discussies of reacties te verwijderen.
  • Lange reacties worden verwijderd.
  • Schrijf woorden niet in hoofdletters.

Gerelateerde artikelenmeer »

Recente lezersbijdragenmeer »

Meest gelezen gisteren

Meest gelezen afgelopen week

Meest gelezen afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Poll