Feike ter Velde: 'Het blijft opmerkelijk stil rondom islam'

"De islam is in onze westerse wereld een moeilijk thema, omdat bijna alles botst met het vrijheidsideaal in onze samenleving," schrijft Feike ter Velde in Zoeklicht. "Dat vrijheidsideaal wil afrekenen met alle taboes. Alles moet bespreekbaar zijn en liefst ook nog zichtbaar worden gemaakt op de televisie. De laatste tijd valt dat ook op als het gaat om seksueel misbruik in Rooms-katholieke instellingen. In een onlangs verschenen boek ‘Een meisje voor dag en nacht’, door de journaliste Renate van der Zee, wordt schokkend duidelijk hoe het kan gaan achter een gesloten voordeur in een islamitisch gezin."

"Een meisje wordt lange tijd door haar broer seksueel misbruikt. Het gaat om een traditioneel Marokkaans gezin. De familie-eer moet er hoog worden gehouden. Ze mag de straat niet op, want dan zouden de mannen naar haar kunnen kijken. In werkelijkheid is ze voor haar broer ‘het meisje voor dag en nacht’. Het boek toont op dramatische wijze de nood aan van meisjes en vrouwen in de volstrekt gesloten islamitische cultuur. De moed van het meisje, dat met gevaar voor eigen leven de publiciteit verkoos boven een leven in slavernij, is meer dan bewonderenswaardig."

"Ook Ayaan Hirsi Ali, die onlangs naar Nederland kwam om haar nieuwste boek, Nomade, te presenteren, doet niet anders dan de achterlijkheid van de islamitische cultuur te bestrijden. Dat is wat anders dan de bestrijding van de islam als zodanig. Haar nieuwste boek kan een wezenlijke bijdrage leveren aan de gedachtevorming over de islam in het Westen en de toekomst die daardoor in toenemende mate wordt beheerst. Ze zegt: 'Het gaat over hoe islamitische idealen botsen met Westerse idealen. Het gaat over de botsing van beschavingen die ikzelf en miljoenen anderen hebben doorgemaakt en nog steeds doormaken.'"

Seks, geld en geweld
"Haar verhalen in het boek signaleren drie aspecten die verantwoordelijk zijn voor de botsing van islam met het Westen: seks, geld en geweld," vervolgt Ter Velde. "Ze roept het Westen op zich te verenigen, teneinde het lot van moslimvrouwen te verbeteren en de radicalisering onder jongeren te bestrijden. Ze draagt suggesties aan voor verbetering van de integratie, voor de bevrijding van moslimvrouwen en ter bestrijding van de radicalisering. Ze raadt moslims zelfs aan Jezus als geestelijke leidsman te verkiezen in plaats van Mohammed."

Het derde belangwekkende boek is Weg uit de Islam, door Ibn Warraq en in Nederland uitgekomen bij uitgeverij Meulenhof. Ibn Warraq is een pseudoniem, want zo’n boek zou de schrijver met de dood moeten bekopen. Afvallen van de islam moet met de dood worden bestraft, zo leren orthodoxe ayatollahs en imams. In dit boek komen ex-moslims aan het woord, die een toelichting geven over hun uittreden uit de islam. Velen moeten dat eveneens onder een pseudoniem doen. Niet zelden klinkt woede door over wat men vroeger van de islam heeft meegemaakt."

"Deze boeken doorbreken een taboe in stand gehouden door fanatieke moslims en de zogenaamde politieke correcten in ons land," maakt Ter Velde duidelijk. "Ook de zwijgende moslims die in ons parlement zitten, zouden de moed moeten hebben zich in het publieke domein kritisch uit te laten over de donkere kanten van de islamitische cultuur. In onze rechtsstaat hebben juist zij alle mogelijkheden. Uitgerekend zij zouden de onderdrukte vrouwen en misbruikte meisjes moeten bemoedigen en moeten pleiten voor actief beleid tegen dergelijke misstanden."

Wie neemt het voortouw?
"Maar het blijft opmerkelijk stil. Die stilte, die politieke correctheid, ondersteunt de werfkracht van een partij als de PVV van Geert Wilders. Ex-moslims spreken in deze boeken openlijk van fascistische en gewelddadige uitwassen in de koran, de islamitische cultuur en zelfs in islamitische gezinnen in ons land achter de gesloten voordeur. Nu nog onze politieke voormannen, onze christelijke leiders en evangelische smaakmakers. Wie neemt het voortouw?" vraagt Ter Velde.


21-4-2010 | auteur: Jeffrey Schipper | copyright: www.cip.nl








Delen |

Reacties:


Ik ben al lang blij dat het steeds meer gaat doordringen dat de islam in het rijtje thuishoort van ideologieën als:
-fascisme
-nazisme
-communisme

Dank God voor de dag dag het van de kansels in de kerken gepredikt gaat worden!

cokkie, zd-holland | 12-8-2010 18:27:01
Mensen , wij praten te veel, idd, bij de christenen en bij de islam zijn er altijd mensen die hun eigen kinderen en vrouwen misbruiken op een nare manier, maar als je de naam christen draagt of moslim, dat zijn de mensen die totaal niet met het geloof bezig zijn , dus zij dragen alleen de naam van hun religie.
als je een echte christen bent dan ben je al anders als de moslim, bij de moslim religie, leven zij idd naar hun koran gegevens, bij de christenen, leren zij wat de bijbel leert, mannen heb je vrouw lief zoals de Here Zijn gemeente lief heeft, en vrouwen heeft uw mannen lief , leef met elkaar mee, en houdt van elkaar , dit is wat de Bijbel leert. Wees één van hart en ziel. als men dit doet dan zijn het echte christenen , en die heb je genoeg.
Armand, Scherpenzeela | 12-8-2010 16:49:44
@berjan..Ik zou graag een aantal voorbeelden willen zien van Christenen die moslim werden , en daarna vermoord werden door hun eigen familie.
De problemen in de R.K. kerk worden onderzocht, maar de moslim incidenten worden onder het tapijt geschoven. Dat lijt me toch een duidelijk verschil
Akkafietje, Polomolok (email) | 28-6-2010 5:29:48
Neem een abonnement op Het Zoeklicht (waar het artikel in stond) en het zal duidelijk worden dat er ook door Feike ter Velde volop aandacht geschonken wordt aan het verval in de kerken als teken van de tijd. Dus niet alleen aan wat er mis is in onze maatschappij.
J.S`., Rhenen | 23-4-2010 21:38:54
J.S. Rhenen,

jij (u) zei in uw reactie dat er ook stilgestaan werd bij de misbruiken in de RK, maar dat ontkrachtte ik. Wat hebben we er nu aan dat ze ook ergens anders de misbruiken aan de kaart stelden? Ik had het in mijn eerdere bericht over dit artikel.

En er wordt erg weinig aandacht aan de fouten in Christelijke instanties besteedt. Dat is het goede recht van sites, maar toch ook niet juist moraal gezien.



Berjan, Axel | 23-4-2010 19:50:44
Berjan
Als je over een bepaald hoofdthema schrijft dan kun je wel even refereren naar een randverschijnsel en daar zal je dan een een volgende keer over kunnen schrijven als je zoals in het onderhavige geval vaste redacteur van een blad bent. (als je daar tenminste niet al eerder over geschreven hebt)
J.S., Rhenen | 23-4-2010 17:16:48
@ J.S. Rhenen,

als je dit artikel in de juiste context ziet, dan hadden ze het er niet over de seksuele misbruik in Roomse Kerken, maar over dat alles breed uitgemeten moet worden op TV. Geen negatieve klank over de eigen parochie dus..


Berjan, Axel | 23-4-2010 15:01:21
Berjan
Je hebt gelijk als het gaat om de zondigheid van de mensheid in z'n algemeenheid. In wezen zou dat betekenen dat je wantoestanden nooit aan de kaak zou mogen stellen, omdat ieder genoeg aan zichzelf heeft. Om toch niet in een al te grote politieke en morele chaos terecht te komen, mag er wel gewezen worden op de "balken" die een gevaar kunnen opleveren voor de leefbaarheid van een samenleving.
Om toch de huidige juiste politieke verhoudingen in het oog te houden, mogen we het bijbelse gezegde even omdraaien en zeggen, dat we de splinters in eigen oog niet mogen vergeten. En dat deed het artikel niet. Er werd ook gerefereerd naar misbruik aan de kant van het christendom.
J.S., Rhenen | 23-4-2010 11:36:05
De pot verwijt de ketel dat die zwart ziet. Alles wat in dit artikel beschreven wordt is ook van toepassing op veel Christenen (je moet alleen niet alles over 1 kam scheren).
Ook in Christelijke kringen wordt seksueel misbruik gepleegd (Roomse kerk iemand?), ook in Christelijke kringen heb je te maken met mishandeling. En ook in Christelijke kringen houdt men zich aan bepaalde regels die anderen achterstellen (vrouwen en homo's en lesbo's).

Zij een Voorganger niet eens:

Waarom ziet u wel de spijker in de oog van u naaste, en niet de balk in eigen oog?







Berjan, Axel | 22-4-2010 22:21:25
Wel een beetje toevallig. Ik heb ongeveer een uur geleden tegen Theo gezegd (in een reactie op "mannen en vrouwen enz", dat christenen over bepaalde onderwerpen eigenlijk niet goed kunnen debatteren met mensen die de bijbel niet als meetlat(canon) aanhouden. Dat heb ik in een andere reactie ooit ook eens aan Jeroen meegedeeld.
Om toch nog even heel concreet op je vraag te reageren. Wat voor mij doorslaggevend is om ergens ruimte voor te gunnen(als het van mij zou afhangen) is wat de practische consekwenties zijn bij het vrouwenstandpunt van de Islam (met vrouwenbesnijdenis e.d.) en bij het vrouwenstandpunt bij de SGP (waar ik het overigens niet helemaal mee eens ben) . Leidt een standpunt tot onderdrukking? Of hoe serieus moet ik de motivatie en argumentatie nemen van mensen die er tegen zijn? En op welke gronden?.
Joop Schotanus, Rhenen | 22-4-2010 19:24:42
@Joop

Als atheïst (die dus niets hoeft te “loochenen”) neem ik deel aan dit opinieforum (zo noem ik dat), net als een paar andere atheïsten, zoals Theo en Jeroen (aan wie jij bij mijn weten nooit hebt gevraagd waarom ze deelnemen). Zelf vraag ik me niet af waarom anderen deelnemen. Ik reageer op hun bijdragen en op de gepubliceerde artikelen. Merkwaardig dat jij meer aandacht hebt voor mijn (vermeende) drijfveren dan voor mijn argumenten. Dat die kwestie jou wanhopig maakt is jammer, maar ik kan er helaas niets aan veranderen.
Nu weer on topic: waarom moeten we ons volgens jou in Nederland wel druk maken over de achterstelling van de vrouw in fundamentalistisch-islamitische kring en niet over de achterstelling van de vrouw in fundamentalistisch-christelijke kring?
Eric, Genderen | 22-4-2010 18:38:41
Als ik me goed herinner was het Franciscus van Assisi, die het zo uitdrukte:"
"Predik het Evangelie, gebruik desnoods woorden.
Bram Hubregtse, Sliedrecht (email) | 22-4-2010 16:18:28
Eric
Ik ben zelf wanhopig op zoek naar een antwoord op de vraag hoe een godloochenaar (aan de hand van je laatste zin -mijn conclusie!) die in een christelijke correspondentie rubriek (zo noem ik dit even) zo volhardend aanwezig kan zijn. Verwacht je door argumentatie over allerlei details over een bepaalde grens te komen? Dat lijkt mij schier onmogelijk.
Joop Schotanus, Rhenen | 22-4-2010 16:16:38
Het is goed om oog te hebben voor de problemen die KUNNEN spelen in islamitische gezinnen.
Daar moeten we onze ogen niet voor sluiten.
Tegelijk moeten we wel waken voor een houding om alles over één kam te scheren.
DE moslim bestaat niet, even goed als DE christen niet bestaat.M.a.w. we moeten wel oog blijven houden voor de nuances. Dat helpt ons ook bewogen te blijven voor deze mensen.
Want dat is toch de bedoeling van de Heer, dat is (lijkt me) wel duidelijk.

R.Kosten, Rotterdam | 22-4-2010 16:06:39
Heel duidelijk geschreven, het is te hopen dat (Christelijk) Nederland eindelijk eens wakker gaat worden over deze waarheden. In het Nieuwe Testament zegt Jezus Christus, ik geef jullie een nieuwe wet: God liefhebben met alles wat in je is en je naaste liefhebben als jezelf. Met deze 2 geboden vervul je de hele wet!! Wat zou het heerlijk zijn als Nederland dit gaat horen en het gaat aannemen.
Daarom willen wij deze God dienen. Omdat Hij van de mensen houdt en zoekt wie verloren dreigen te gaan.
Vind het moedig geschreven en laten we nog meer bidden dat ook de christenen in de kamer (en heel NL)dit geluid laten horen. Bless You, Dick
Dick, Bussum | 22-4-2010 13:48:45
@J.S., Rhenen (prov.Utrecht)

Je had me ook rechtstreeks kunnen aanspreken Joop. Om redenen die geen toelichting behoeven, heb ik overigens wel sympathie voor jou (als persoon, niet voor je standpunten).
Wanneer Feike ter Velde, met instemmend applaus van jouw kant, spreekt over “de achterlijkheid van de islamitische cultuur”, dan is dat in jouw ogen blijkbaar wèl “tot opbouw van de (lees: jouw) Gemeente”. Ik heb die achterlijkheid van “de” islamitische cultuur wat gerelativeerd door het toe te spitsen op fundamentalistische islamitische kringen (er zijn in Nederland heel veel gematigde moslims) en de vergelijking getrokken met fundamentalistisch-christelijke kringen, waar de positie van de vrouw ook bepaald nog niet gelijkwaardig is, compleet met kledingvoorschriften, berufsverbote etc. De parallel is duidelijk: beide religies vinden hun oorsprong bij dezelfde primitieve herdersvolken uit het Midden-Oosten van een paar duizend jaar geleden en er is in de uitvoering slechts een gradueel (en geen principieel) verschil.
Jij koos ervoor om niet mijn standpunt, maar mijn persoon aan te vallen.
Dat vind ik niet sjiek van je, maar misschien zat je even zonder argumenten?

Eric, Genderen | 22-4-2010 13:21:32
"Waar God verdwijnt, verschijnen de afgoden"

Van wie dit citaat is, weet ik niet meer, maar het geeft veel om over na te denken. Er zijn vele afgoden in ons land, niet alleen de islam, maar bijvoorbeeld onze hebzucht is volgens de Bijbel niets anders dan afgoderij.
Sophia, Doetinchem | 21-4-2010 23:18:13
Dat we Eric nog altijd weer tegenkomen moet wel haast een bewijs zijn dat hij een wanhopig zoekende ziel is. Ik heb erg met hem te doen en wilde wel dat ik hem zou kunnen helpen om tot zijn eigen heil en daarmee tot opbouw de Gemeente (zoals er verwacht wordt van de mensen die op artikelen in CIP reageren)
J.S., Rhenen (prov.Utrecht) | 21-4-2010 17:45:55
Wie zou willen suggereren dat achter de voordeur van ieder moslim-gezin meisjes en vrouwen seksueel worden misbruikt, die maakt uiteraard een karikatuur van de werkelijkheid. Wel is het duidelijk, dat de achterlijkheid in denken over bijvoorbeeld de positie van de vrouw in fundamentalistische moslimkringen nog groter is dan in de fundamentalistische christelijke kringen. Het voorstel van Hirsi Ali om de korangod waar mogelijk te vervangen door de bijbelgod zou ons dan ook slechts van de regen in de drup brengen.

Eric, Genderen | 21-4-2010 12:48:10
Maak je niet druk in dat waarmee de Islam het grootste probleem is geworden, want dat is de goddeloze weg die we individueel en samen zijn opgaan , en er bestaan geen oplossingen bij de politiek , want of die nu heten socialisme , communisme , democratie danwel gewoon het eigen kapitaal wereldje, of zij die het arbeiders loon of de vrije keuze omhelzen : doe niet alsof jouw visie , jouw koningkrijk de waardigheid Gods bevestigen kan . En er is een werking in de gebaarde Natuur en heeft heel en al zijn kinderen in hogere en goddelijke wil lief. Verloochen die afkomst dus niet want God heeft voor uw vrijlating u uit die slaven systemen gekozen !
John van Dokkumburg, Steenwijk | 21-4-2010 11:41:55
Maak je niet druk in dat waarmee de Islam het grootste probleem is geworden, want dat is de goddeloze weg die we individueel en samen zijn opgaan , en er bestaan geen oplossingen bij de politiek , want of die nu heten socialisme , communisme , democratie danwel gewoon het eigen kapitaal wereldje, of zij die het arbeiders loon of de vrije keuze omhelzen : doe niet alsof jouw visie , jouw koningkrijk de waardigheid Gods bevestigen kan . En er is een werking in de gebaarde Natuur en heeft heel en al zijn kinderen in hogere en goddelijke wil lief. Verloochen die afkomst dus niet want God heeft voor uw vrijlating u uit die slaven systemen gekozen !
John van Dokkumburg, Steenwijk | 21-4-2010 11:37:58
Het is uiterst belangrijk om de inhoud van dit artikel ter harte te nemen. Als de Hoge Raad haar aandacht hieraan zou besteden in plaats van aan allerlei onschuldige verschijnselen haar kostbare tijd te besteden, zou Nederland er anders uit kunnen zien.
J.S., Rhenen | 21-4-2010 11:05:45
Ik kan volmondig amen zeggen op dit artikel. Ook in Nederland zien we de islaam oprukken en positie in nemen binnen het regeer bestel. Wat ik merk bij het CDA is dat ze de voordeur van hun kerk open zetten voor christenen en hun achterdeur voor de moslim en op deze wijze een vermenging maken die naar mijn smaak God niet welgezind is. Langzaam maar zeker zien we de wortels van ons christelijk geloof vergaan en gaat de deur steeds verder open voor de moslim, let op het nieuws. Mijn oproep is, luister naar de stem die roept wees waakzaam en wordt wakker en gelukkig zijn die stemmen er nog. Feike bedankt voor dit atikel.
Henk Hempenius, Rotterdam | 21-4-2010 11:01:55
Feike heeft 100% gelijk. Er komt nog bij dat bijna iedere moslim wordt opgevoed met jodenhaat.
Bert Panhuise, Leeuwarden (email) | 21-4-2010 10:50:51
Plaats een reactie:

"Laat alles tot opbouw van de gemeente zijn." (1 Kor. 14:26b)

Naam:
Woonplaats:
Email: E-mail weergeven
Bericht:
  • De reactie moet betrekking op de inhoud van het bericht en iets wezenlijks toevoegen aan een eventuele discussie hierover.
  • Benader elkaar - en de inhoud van het artikel - op een respectvolle manier.
  • Reageer niet alleen met lange, gekopieerde teksten.
  • Gebruik geen kwetsende teksten, scheldwoorden of andere grove taal.
  • Het gebruik van Bijbelteksten is toegestaan, gebruik deze echter niet 'te pas en te onpas'.
  • De redactie behoudt zich het recht voor in te grijpen in discussies of reacties te verwijderen.
  • Lange reacties worden verwijderd.
  • Schrijf woorden niet in hoofdletters.

Gerelateerde artikelenmeer »

Recente lezersbijdragenmeer »

Meest gelezen gisteren

Meest gelezen afgelopen week

Meest gelezen afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Poll