"Eenheid door Christus, niet door water bij de wijn te doen"

Oecumene, het groeien naar eenheid binnen het christendom, staat bij diverse voorgangers en christenen hoog in het vaandel. Overal in ons land en in de wereld worden gezamenlijke diensten, gezamenlijke zendingsactiviteiten en gezamenlijke bijeenkomsten georganiseerd. CIP.nl peilde wat meningen ten aanzien van oecumene.

Volgens Ds. L. W. den Boer uit Sint Philipsland hebben we bij oecumene te maken met een ideaal en een praktijk: "Het ideaal is natuurlijk dat je elkaar zoekt en samen wilt werken, maar in de praktijk blijkt vaak dat het gewoon niet werkt. Toch gaan we in deze tijd steeds meer zien dat we elkaar nodig hebben. Wat ik altijd jammer vind, is dat bijzaken een hoofdrol gaan spelen, terwijl de hoofdzaken hetzelfde zijn. Het belangrijkste is dat we een zijn in Christus."

"Zolang Christus in het middelpunt staat is het prima," vindt Hans Keizer, voormalig directeur van de EZA. "Als je Christus kunt verheerlijken door de Heilige Geest toe te laten in je leven, is het goed. Ik geloof echter niet in organisatorische eenheid; Ik geloof in eenheid op basis van wedergeboorte."

Het is volgens Ds. B. Martens prachtig om te zien dat verschillende kerken samen God de eer toebrengen; "Als je op zeer veel punten verschillende inzichten hebt en je kunt toch samen diensten of andere activiteiten organiseren, is dat een geschenk van God. We moeten proberen een te zijn in de Vader, echter niet ten koste van alles."

Geen water bij de wijn
Voor Bijbelleraar Dato Steenhuis is oecumene het enige onderwerp waar hij geen gesprek over wil aangaan: "Er wordt zoveel over het onderwerp gezegd en geschreven terwijl er maar één oecumene is, en dat is door het geloof in Jezus Christus. Alle andere vormen van oecumene zijn zinloos. Door Christus worden we verbonden aan elkaar en zijn we een eenheid. Dat is een totaal andere eenheid dat de eenheid die ontstaat door water bij de wijn te doen. We moeten terug naar Johannes 17, waar Jezus voor ons bid en vraagt of wij één mogen zijn, zoals Hij en de Vader één zijn."

Wanneer gaan we eigenlijk "te ver" in oecumene? Den Boer: "Ik dien zelf natuurlijk een kerk (PKN red.) waarin homoseksualiteit volledig geaccepteerd is en waar predikanten op de kansel staan die niet in God geloven, maar toch waren we er met een grote groep van overtuigd dat we onze plaats binnen de kerk moesten innemen."

Keizer wil best samenwerken met predikanten die het volle evangelie verkondigen, in welke kerk dan ook. "Maar zodra er organisatorische verbanden worden aangegaan , doe ik niet meer mee", stelt hij. "Ik heb bijvoorbeeld van harte eenheid met ds. Hans Eschbach, predikant in de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Ook al ben ik het totaal niet eens met hun doopstandpunt, ik gun ze alle goeds toe, zolang predikanten maar met liefde het volle evangelie brengen."


7-7-2010 | auteur: Patrick Simons | copyright: www.cip.nl








Delen |

Reacties:


Louie jammer dat jou reactie verwijderd is,er zat geen onvertogen woord bij,dus ik begrijp er niets van...

laat wat van je horen,dat moet dan binnen de huisregels passen,doch zonder aan de Waarheid/G'ds Woord te tornen he,

er zijn huisregels,die staan op het reactieveld,heb alleen dat reactieveld nog niet gevonden,komt door de warmte zeker :)



groetjes
Parel, ergens in Nederland | 8-7-2010 16:48:14
Reacties die niet volgens de huisregels zijn opgesteld worden verwijderd.
Redactie, Tholen (email) | 8-7-2010 15:42:16
Er is maar één ware boodschap, en daar moet je bij YESHUÄ wezen, HIJ is DE LERAAR, en aan zijn WOORDEN moet je toetsen, want hoeveel denominatie's zijn eral niet onstaan, elk met hun waarheden, zijn dezen dezelfde als wat YESHUÄ ons voorleefde en voor leefde?

Hoe en wat deed HIJ, HIJ en DE VADER WAREN één,
Wordt dat nu nog zo aangeleerd?

Ik zie weinig leringen van DE VADER, heel veel van Paulus

Dit zegde Petrus over PAULUS

15 en houdt de lankmoedigheid van onze Here voor zaligheid, zoals ook onze geliefde broeder Paulus naar de hem gegeven wijsheid u geschreven heeft,

16 evenals in alle brieven, wanneer hij over deze dingen spreekt.

Daarin is een en ander moeilijk te verstaan, wat de onkundige en onstandvastige lieden tot hun eigen verderf verdraaien, evenals trouwens de overige schriften.


Mia, STAD VAN SION | 8-7-2010 15:15:53
Louie ik volg je helemaal,we spreken dezelfde taal en dat nu is het probleem bij velen,je herkent elkaar in de Ruach/Heilige Geest of juist niet,wij herkennen elkaar,zitten de anderen dan op de verkeerde golflengte? één ding weet ik dat YHWH/God met een ieder ZIjn weg gaat..het staat voor Hem al vast voor wie in Babylon wil blijven,nochtans gaat Zijn Roepstem uit om te redden en te behouden,
nóg een misverstand: eenmaal behouden altijd behouden...
tot slot: enig idee lieve mensen hoeveel water de kerk bij de wijn doet,nee? we gaan het zien,de grote afval begint binnen de kerk,deze lopen leeg,er zullen ware gemeenten onstaan in plaats van organisatorische bolwerken,want dat zijn de kerken van nú!
verlangt u ook zo naar de eertse christengemeente in Handelingen? ze ontstaan door huisgemeenten


shalom

Parel, ergens in Nederland | 8-7-2010 15:02:41
Hoe kan éénheid tot stand komen, als niet alles mag gepost worden, en postings bij de haverklap verdwijnen;

We kaarten wat fout liep in de kerken aan, zodat we gaan begrijpen wat er fout is gelopen door de eeuwen heen

Yeshuä waarschuwde daar reeds voor

Er zou een ander evangelie komen,

De zeven gemeentens staan niet voor niets geschreven , in het boek openbaringen

Opletten geblazen voor de éénmaking , er is maar één ware gemeente, en dat is de gemeente die bijeengebracht zal worden door de H.GEEST VAN YHWH

Ben benieuwd hoe vlug dit weer zal gaan verdwijnen


Mia, STAD VAN SION | 8-7-2010 14:43:38
Louie Stapels,wat ben ik blij met jou bijdragen! voorál die laatste...want ik kan niet wéér beginnen over wat de Bijbel zegt over de kerk van vandaag: Laodicea/RK,Rome en Babylon.....

de "oecemene" waarvan de Kerk spreekt is een valse eenheid,velen trappen en vallen in deze valkuil van de anti-christ,die nu nog achter de schermen zijn wrk doet,maar zich straks ten volle zal openbaren!maar goed de satan doet zich voor als een engels des lichts,het komt dus aan op onderscheiding van geesten,beproef de geesten of deze uit G'd zijn!

de kerk is in toenemende mate wereldsgezind,dit is zorgwekkend en tegelijkertijd ook een profetie die vervuld gaat worden


*Yeshua heeft inderdaad niet opgeroepen tot deze vorm van eenheid,lees bv. Johannes 17,het hogepriesterlijk gebed


Parel, ergens in Nederland | 8-7-2010 13:40:02
Ware eenheid is slechts te vinden in Jezus Christus alleen. Misschien moet ook eens gezegd zijn dat dit streven naar deze zogenaamde 'oecumene' uiteindelijk zal leiden tot een imitatie-eenheid van een imitatie-kerk met een imitatie-christus: antichrist. Doordat de kerken zich in toenemende mate richten tot de wereld komt Christus bij velen van hen buiten de deur te staan. Vele oprechte christenen vinden zich nu gedwongen om deze te verlaten en te mijden en komen zo in een isolement. Toen Jezus bad dat we alleen één zouden zijn was dat geen wens of oproep aan christenen om dit streven nu zelf ter hand te nemen. Eerder was het een goddelijke bevestiging van een volkomen vaststaand feit: Allen wie oprecht in Jezus Christus geloven zijn al één! Daarom zouden christenen niet moeten streven naar een aardse eenheid maar binnen gaan in die ene geestelijke gemeente waar de ware eenheid ook werkelijk te vinden is. Door het geloof van Hem die deze gemeente heeft gesticht, opbouwt en onderhoudt: Jezus Christus.
Louie Stapels, Nieuwegein | 8-7-2010 11:20:29
Hans,klopt wat je zegt: het is de wereldkerk in wording,deze kerk (Laodicea)wordt in de Openbaringenbrief besproken: Babylon/Rome,waarvan G'd zegt tegen Zijn volk: Ga uit van haar opdat gij geen deel hebt aan haar zonden en niet getroffen wordt door haar plagen,G'd blijft maar waarschuwen,tot de tekenen zó duidelijk zijn,dat geen méns er nog onderuit kan,dan zal elke knie zich buigen en elke tong belijden: Yeshua/Jezus is Adonai/Heer

*de komende wereld/staatskerk is in wording,is in de maak,de tekenen zijn overduidelijk voor wie deze tekenen wil zien

shalom
Parel, ergens in Nederland | 8-7-2010 9:20:32
~~"Eenheid door Christus, niet door water bij de wijn te doen"~~

Helaas wordt er steeds MEER water bij de wijn gedaan.
Maar de eenheid die ontstaat is niet de eenheid die God wenst !
( velen zijn nog ziende blind en horende doof )

We behoren te kijken wat Gods wil is en dat kunnen we lezen in Zijn Woord.

Wat Hans schreef in zijn onderstaande reactie, is een goed voorbeeld, hoe we behoren te handelen.

Gij geheel anders !



Elly, Wijngaarden | 8-7-2010 8:53:22
Waarom doen we toch steeds zo moeilijk over oecumene.... Er is toch maar één Jezus Christus. 100% Jezus Christus in je hart en verder NIETS!!! Al het andere, zoals voorwaarden en regeltjes is door mensen bedacht. Jezus heeft geen uitleg of verklaring nodig! Hij IS, of anders gezegd: "Jezus IS de weg, de waarheid en het LEVEN"..... Simpel! De mens gooit stenen op de weg, noemt leugens waarheid en omarmt de dood.

E. van Olffen, Oldenzaal (email) | 8-7-2010 0:30:59
Mijn kerk waar ik ben gedoopt en tientallen decenia,s naar de kerk ben gegaan heb ik sins kort de rug toegekeerd. Het is een kerk geworden waar het woord word verkondigd maar dan heel oppervlakkig,waar lesbische vrouwen het avondmaal organiseren en waar homo en samenwonen geen enkel probleem meer is.
In de wintermaanden word regelmatig een wereld winkel in de kerk georganiseerd, en wat kan men daar kopen.......een keuze uit min. 20 Boeddhabeelden en dan zijn de Hindoe en andere afgodsbeelden niet meegerekend. Zo kan ik nog wel verder gaan, kortom het is de wereldkerk in wording waar ik geen deel meer van wil uitmaken.
Hans, Nieuwen(dijk) | 7-7-2010 19:05:07
'De ware kerk des Heren in Hem alleen gegrond', luidt een gezang. Maar die geestelijke eenheid in Christus kent wereldwijd wel een grote verscheidenheid in opvattingen en beleving. Zie 1 Cor. 12 over het ene lichaam en de vele leden. Als verschillen maar geen geschillen worden. En dat is helaas vaak maar al te waar. Daarom is Jezus' gebed om eenheid nog immer actueel. En dat schept ook een voortdurende verantwoordelijkheid de eenheid te zoeken en na te streven. Ook organisatorisch. Het is een eenzijdige voorstelling van zaken als zou er alleen sprake zijn van de Kerk als een louter geestelijke gemeenschap. Als de 'oecumene van het hart' zich niet vertaalt in 'oecumene van de handen', dan verzaken we de opdracht van Jezus om een zoutend zout en een lichtend licht te zijn.
Armorica , Dordrecht | 7-7-2010 17:26:12
waar staan we in de eindtijd hoe ver zijn we gevorderd ik denk verder dan men denkt wetteloosheid en Christen vervolging noem maar op broeder twist,
het niet meer kunnen verdragen van de zuivere leer.
Het is ernstig maar noch niet te laat laten we daarom bidden en getuige zijn in een donkere wereld opdat vele hopelijk alle zich zullen bekeren.
Het is vijf voor en de klok tikt door.
hans, rotterdam | 7-7-2010 16:13:58
Eén in de naam van Jezus,
één zin en één gemoed,
één in t geloof der Schriften,
één in t verzoenend bloed,
Eén Vader, Die ons liefheeft,
één Zoon, Die stierf aan t kruis,
één Geest, Die leidt door t leven
en straks één Vaderhuis

Samenwerken met kerken die op hun manier Jezus verkondigen maar homopredikanten hebben of huwelijken inzegenen van gelijkgezindten is uitgesloten. Dan ben je niet meer één in het geloof der schriften

Het is de vijand die ons wil verleiden om relaties aan te gaan die net niet zuiver zijn maar met woorden, we hebben en prediken dezelfde Jezus, wil hij ons doen geloven dat we zo één kunnen zijn.

Maar meer en meer wordt zichtbaar dat zij die de puurheid van Gods woord leven en nastreven een minderheid worden.
Esmeralda, Emmen | 7-7-2010 12:52:42
Plaats een reactie:

"Laat alles tot opbouw van de gemeente zijn." (1 Kor. 14:26b)

Naam:
Woonplaats:
Email: E-mail weergeven
Bericht:
  • De reactie moet betrekking op de inhoud van het bericht en iets wezenlijks toevoegen aan een eventuele discussie hierover.
  • Benader elkaar - en de inhoud van het artikel - op een respectvolle manier.
  • Reageer niet alleen met lange, gekopieerde teksten.
  • Gebruik geen kwetsende teksten, scheldwoorden of andere grove taal.
  • Het gebruik van Bijbelteksten is toegestaan, gebruik deze echter niet 'te pas en te onpas'.
  • De redactie behoudt zich het recht voor in te grijpen in discussies of reacties te verwijderen.
  • Lange reacties worden verwijderd.
  • Schrijf woorden niet in hoofdletters.

Mededelingen

Recente lezersbijdragenmeer »

Meest gelezen gisteren

Meest gelezen afgelopen week

Meest gelezen afgelopen maand

Overig nieuwsmeer »

Poll